مروری بر روی فیلم های ایفورد

Review of ILFORD Films
مروری بر فیلم های ایلفورد
PAN F PLUS 50
FP4 PLUS 125
HP5 PLUS 400
سیستم های پلاس، از قدیمیترین فیلم های ایلفورد با امولسیون بسیار قوی و تونالیته و شارپنس بالاهستند ، پان اف با ایزوی 50 بسیار ریز دانه شاهکار ایلفورد برای خلق عکسهایی با کنتراستی وسیع است، اف پی فور با ایزوی 125 و اچ پی فایو پلاس با ایزوی 400 فیلم هایی هستند به تمام معنی ایدال و همه کاره ، اچ پی فایو را تا ایزوی 3200 میتوان پوش و عکاسی کرد.
DELTA 100 PRO
DELTA 400 PRO
DELTA 3200 PRO
فیلم های معمول دارای کریستالهای کروی هستند که اندازه و تراکم آنها در امولسیون گرین وتونالیته و حساسیت را میسازد ولی در فیلم های دلتا کریستالها بصورت تخت و سه لایه هستند توضیح مفصل و تصویر کریستال دلتا را می توانید چند پست پایینتر ببینید، دلتا نیاز به نوردهی و ظهور دقیق دارد که نتیجه آن تونالیته بسیارزیاد با سفیدی و سیاهی های زیباست. فیلمهای حرفه ای 100، 400، و 3200 دلتا مناسب تمام نیازهای عکاسان حرفه ای در شرایط مختلف است.
SFX 200
اس اف ایکس با ایزوی 200 یک فیلم مادون قرمز است که نتیجه افکت آن آسمان تیره تر و رنگهای سبز روشن تر ثبت می شوند ،فیلترهای زرد و قرمز این افکت را شدیدتر می کنند، بسیار مناسب کارهای طبیعت و معماری است.
XP2 SUPPER 400
در تولید فیلم اکس پی 2 بجای کریستالهای نقره رنگدانه استفاده شده که مانند فیلم رنگی در داروی ظهور به سیاه تبدیل می شوند، این فیلم بسیار فاین گرین و ریزدانه ترین فیلم های ایلفورد است وبسیار مناسب اسکن ، می توان در تمام شرایط نوری از ایزوی 50 تا ایزوی 800 را در یک حلقه عکاسی کرد ، مناسب تمام کارهای عکاسی ازجمله طببیعت ، ودینگ و معماری و خانوادگی است، ظهور این فیلم با داروی فیلم رنگی یا C41 است و مشکل کسانی که دسترسی به داروی ظهور را ندارند حل می کند.
ORTO PLUS 80
ارتوپلاس طیف قرمز را ثبت نمی کند و به آن حساس نیست بنابراین می توان آن را در نور قرمز لود و ظهور کرد، نتیجه عکس گرفته شده سوژه های قرمز بصورت مشکی و نارنجی ها خاکستری تیره ثبت می شوند ، مناسب کارهای طبیعت و گاهی پرتره با سوژه هایی با پوست روشن است.
PAN 100, PAN 400
فیلمهایی بسیار پر مصرف با پایه شفاف و بسیار مقرون بصرفه هستند با ایزوی 100 و 400 مناسب هر شرایط نوری است .
KENTMERE PAN 100, KENTMERE PAN 400
کنت مر یک یک کارخانه قدیمی انگلیسی بود که چند سال قبل توسط ایلفورد خریداری شد، کنت مر 100 و 400 کماکان با همان نام و خصوصیت توسط ایلفورد تولید می شوند و بسیار تزدیک به پان 100 و. پان 400 ایلفورد هستند.

شرکت رنگ سیستم نماینده محصولات ایلفورد در ایران

Related Posts:

برگزاری فستیوال فیلم Green me در تهران

پنجمین فستیوال گرین می در جشنواره فیلم سبز تهران تهران...

فیلم جدید ” اورتو پلاس” ایلفورد ILFORD ORTO PLUS Film

New ILFORD 35mm & 120 Format Film from @ilford photo...

روتو لایت جدید نئو 2 با قابلیت فلاش HSS

Rotolight Neo 2 <دستگاه جدید نور ال ای دی روتو...