چند نکته برای بهبود کیفیت چاپهای دیجیتالی با پرینترهای اینک

– مرحله چاپ آخرین قسمت کار عکاسی شماست. قبل از چاپ از تمامی امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای بالاتر بردن کیفیت کار خود استفاده کنید، چون نتیجه کار شما فقط چاپ روی این برگ کاغذ نیست بلکه شما در این مرحله نتیجه زحمات، دقت و هزینه‌ای را که برای گرفتن و تکمیل این عکس متحمل شده‌اید، خواهید دید.
– در چاپ دیجیتال برخلاف چاپ لابراتواری شما خودتان عامل مهمی در تعیین کیفیت عکس هستید.
– کاغذ، جوهر و شرائط محیط از مهمترین عوامل موثر در کیفیت و طول عمر چاپهای دیجیتالی هستند.
– برای بهترین نتیجه و کیفیت و طول عمر بیشتر، همواره باید از جوهرهای اصلی خود کارخانه سازنده چاپگر استفاده شود.
– بطور کلی چاپهای حاصل با چاپگرهایی که از جوهر pigment استفاده می‌کنند، نسبت به چاپگرهایی که از جوهر dye استفاده می‌کنند عمر بسیار طولانی‌تری دارند.
– بهترین راه برای افزایش طول عمر چاپهای دیجیتالی با جوهر dye ، luminate کردن و یا قرار دادن چاپ در قاب پشت شیشه است.
– تنظیمات مربوط به نوع کاغذ و غلظت رنگ برای هر چاپگر می‌تواند تاثیر فراوانی بر روی چاپ شما داشته‌باشد. بهترین تنظیمات را با آزمایش برای چاپگر خود و کاغذ بخصوص پیدا کرده و سعی کنید از جدیدترین driver برای چاپگر خود، که معمولاً در سایت اینترنت کارخانه سازنده چاپگر می‌توان آنرا پیدا کرد، استفاده نمایید.
– در صورتی که از چاپ خود انتظار عمر طولانی دارید، چاپگر شما از جوهر dye استفاده می‌کند و امکان luminate و یا قاب کردن آنرا ندارید، می‌توانید از کاغذهای سری گالری کلاسیک ایلفورد استفاده نمایید. کاغذهای براق و پرل ( ابریشمی ) سری گالری کلاسیک از عمر بسیار طولانی‌تری نسبت به سایر کاغذهای موجود برخوردار هستند.
– زمان قراردادن کاغذ داخل دستگاه و یا هنگام برداشتن آن، مراقب اثر انگشت خود روی کاغذ، بخصوص نوع براق آن باشید، کاغذهای پرل ( ابریشمی ) ایلفورد حساسیت کمتری نسبت به اثر انگشت و احیاناً فشار غلطکهای برخی دستگاههای چاپگر دارند.
– کاغذهای ایلفورد دارای قدرت زیادی نسبت به کاغذهای دیگر در مقابل نوسانات مختلف و اشتباههای احتمالی دستگاه یا خودتان دارد.
– خشک شدن سریع
– تونالیته و پخش رنگ بهتر
– عمر طولانی‌تر
– نزدیکی چاپ نهائی به فایل عکس
این تکنولوژی حاصل بیش از ۱۲۰ سال تجربه و تحقیق در تولید کاغذ و فیلم عکاسی با بالاترین کیفیت در دنیاست.

Related Posts: