سکونیک اولین کالرمتر و طیف سنج صفحه لمسی رنگی

اولین کالرمتر و طیف سنج صفحه لمسی رنگی در دنیا توسط سکونیک عرضه شد

اولین کالرمتر و طیف سنج صفحه لمسی رنگی توسط سکونیک ( sekonic ) بزرگ ترین تولیدکننده لوازم اندازه گیری نور در دنیا عرضه شد.

این کالرمتر سکونیک ( sekonic ) می تواند تمامی نورها اعم ازنورطبیعی ومصنوعی ، بصورت پیوسته یا نورلحظه ای مانند فلاش را برای انواع کاربرد های مختلف علمی، هنری، صنعتی، آموزشی پردازش نماید.

در دنیای امروزفاصله بین گرفتن عکس و فیلم و نور پردازی به طور قابل توجهی کم شده و بعلت پشرفت تکنولوژی اندازه گیری و کنترل نور آنها نیز به مراتب پیچیده تر شده است ، منابع نوری که از آنها برای کارهای خود استفاده می کنیم یا در طبیعت وجود دارند و یا آنها را خودمان خلق می کنیم در هرصورت عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای برای آنالیز آنها با چالش ها و انتخاب های جدیدی روبرو هستند.

با ساخت مدلهای مختلف دوربین های جدید ، نسل پروسسور های جذب نور نیز وارد مرحله دیگری شده اند. این دوربینها با تکنولوژی خود دنیای تصویر را به سمتی هدایت می کنند که قبلا این امر میسر نبود . چالش های جدید مخصوصا در نورپردازی و در ثبت نور باعث حرکت های خلاقانه در استودیوها در محل های تولید شده است.

 از ابتدای فن عکاسی و فیلم برداری تاکنون قابلیت تفکیک و درک رنگها در تصاویر هدفی همیشگی و ضروری بوده است و عکاسان با استفاده از فیلترهای رنگی و سایل اندازه گیری رنگ در سراسر دنیا رنگ را در عکس هایشان مدیریت می کنند.با تنوع منابع نورپردازی کماکان تصحیح رنگ بیشتر از قبل ضروری به نظر می رسد. بعنوان مثال با گسترش نورپردازی ال ای دی در عکاسی و سینما احتیاج به کالرمتری که بتواند این طیف منبع نوری  را نیز با اطمینان، دقیق و به درستی اندازه گیری کند بسیار حس می شود.

سری جدید کالرمتر سکونیک ( sekonic ) C-700  اولین کالرمتری است که هر منبع نوری را اندازه گیری می کند ( ال ای دی، اچ ام آی، فلورسنت و طیف نورطبیعی) به اضافه نور فلاش حتی بدون سیم. به علاوه با سنسور cmos خطی خود تا دقت بالای nm 1 (نانومتر) را اندازه گیری می کند .

برای اطلاعات بیشتر به بخش محصولات سکونیک ( sekonic ) درسایت www.rangesystem.com شرکت رنگ سیستم مراجعه فرمائید.

 

Related Posts:

عرضه فلاش های هنسل با کیت لوازم ضروری

HENSEL Eveready Kit By: Range System, HENSEL Distributor in Iran...

دستگاه کالیبره ال سی دی Xrite i1 Display Pro

دستگاه کالیبره ال سی دی Xrite i1 Display Pro عکاسان...